1η Οκτωβρίου
_________________________________________________________________________________
Την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου πραγματοποιήθηκε η εορταστική εκδήλωση για την 63η επέτειο ανακήρυξης της Ανεξαρτησίας της Κυπριακής Δημοκρατίας. Η εκδήλωση περιελάμβανε ιστορική αναδρομή, τραγούδια, ποιήματα και ιστορικά ντοκουμέντα. Οι μαθητές παρακολούθησαν με αμείωτο ενδιαφέρον την εκδήλωση ενώ εξέφρασαν σκέψεις, συναισθήματα και προβληματισμούς για το κυπριακό ζήτημα.
![](https://gym-petraki-kyprianou-lar.schools.ac.cy/data/uploads/sxoliki-xronia-2023-2024/drastiriotites/1stoctober/1st-october.png)
(Για να κατεβάσετε την παρουσίαση πατήστε στην εικόνα)